Ekspert w ocenie i rozwoju

Historia

Sabina Nikodemska       Michał Janiszewski

 Założyciele RESOLUTIO

 

Latem, 2003 roku w głowach Sabiny i Michała rodzi się idea połączenia ich osobistych doświadczeń w pracy naukowej, badaniach społecznych oraz realizacji projektów HR w jednym, wspólnym przedsięwzięciu. W kwietniu 2004 r. powstaje Resolutio Doradztwo Personalne s.j.

 
„Dlaczego RESOLUTIO? Słowo to, zaczerpnięte z łaciny, oznacza rozwiązanie. Chcieliśmy, aby nazwa firmy stała nieco na przekór powszechnej modzie na angielskie nazwy wszechobecne w biznesie i przez to odzwierciedlała – również niespecyficzny dla innych firm doradczych –profil działania. Od samego początku przyświecało nam założenie, że będziemy poszukiwać dla nas miejsca w niszy, jaką jest obszar oceny i rozwoju kompetencji, przy rezygnacji z rozwijania działań z obszaru rekrutacji czy szkoleń. Tę misję realizujemy do dzisiaj.”

 

Ruszają pierwsze projekty z obszaru oceny 360 stopni i AC|DC. Nasi pierwsi Klienci współpracują z nami do dzisiaj. W kolejnych latach następuje dynamiczny rozwój know-how, tworzymy autorskie narzędzia oceny kompetencji, dopracowujemy metodologię i organizację procesów oceny, stającą się naszym znakiem firmowym. Portfolio klientów stale się powiększa i obejmuje prestiżowych partnerów z rynku finansowego, sprzedaży sieciowej oraz branży produkcyjnej w Polsce i zagranicą.

 

W 2008 roku współpracujemy już z ponad 50 biznesami, a w 2010 realizujemy rekordowy projekt oceny 4000 menedżerów metodą 360 stopni dla polskiego lidera telefonii komórkowej. Stabilny rozwój prowadzi nas w nowe obszary – w 2013 roku do grona właścicieli dołącza Grupa Pracuj S. A., a Resolutio staje się spółką z o. o.

 

W 2014 roku, świętując 10-lecie firmy, wprowadzamy na rynek e-selector – pierwsze w Polsce narzędzie do oceny kompetencji on-line. Udostępniamy również nową odsłonę platformy do organizacji projektów oceny 360 stopni – PINAP oraz nowe rozwiązania w obszarze AC|DC – ocenę potencjału wg koncepcji learnig agility.

 

Coraz częściej realizujemy projekty oceny 360 stopni wychodzące poza granice Polski i wdrażamy nasze standardy oceny metodą AC|DC w innych krajach, gdzie zlokalizowane są oddziały firm naszych klientów.